HACAMAT EĞİTİMİ

Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde farklı yöntemler uygulanmaktadır. Başarılı ve popüler yöntemlerden biri de tıbbi hacamat olarak karşımıza çıkar. Geleneksel yöntemlerden biri haline gelen bu tedavi ile çoğu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Tıbbi hacamat yöntemleri arasında kupa terapisi de yer alır. Kupa çekme anlamına da gelen cupping terapisi, çok eski zamandan bu yana kullanılmaktadır. Alternatif terapi yöntemi olan kupa ile dokulara giren ve yine dokulardan çıkan sıvı miktarının artırılması sağlanır. Bu sayede kişide psikolojik bir şekilde rahatlama etkisi yaratır. Stresi ve stresin ortaya çıkardığı etkileri ortadan kaldırmak için bu yöntem tercih edilir.

Ümraniye hacamat yöntemleri açısından oldukça gelişmiş bir bölgedir. Son dönemlerden en çok kullanılan hacamat yöntemi, sülük tedavisidir. Hastalıkları tedavi etme özelliği bulunan sülükler, usulüne uygun olarak kullanılmalıdır. Aksi takdirde istenen tedaviyi sağlamadığı gibi farklı olumsuzluklar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle sülük tedavisi konusunda uzmanlaşmış olan kişilerden yardım alınmalıdır.

Sülük Tedavisi Nedir?

Sülüğün birçok farklı türü bulunmaktadır. Ancak bu türler arasında tedavi için kullanılan sülükler, Hirudo Verbana ile Hirudo Medicinalistir. Bu sülüklere bu nedenle tıbbi sülükler denir. Göl, ırmak ve nehir kenarlarında yaşayan sülükler, eski zamanlardan bu yana temizlenerek tedavi amacı ile kullanılmaktadır.

İnsanların vücutlarına yapıştırılan sülükler, 105 ayrı bioaktif madde ile enzim salgılamaktadır. Salgılanan bu maddeler de kanı sulandırarak kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede damarlarda görülen tıkanıklıklar giderilir ve iltihaplanma durarak zararlı mikroorganizmaların üremesi engellenmiş olur.
3 – 6 ay arasında bir beslenen sülükler insan vücudundan emmiş oldukları kanı, mikropları ile beraber hazmetmektedir. Bu nedenle kullanan kişiye hastalık bulaştırma gibi bir durum söz konusu değildir. Birçok sağlık sorunu için kullanılan sülükler, kullanılacak olan alanda doğru yeri ısırmak için cildi tararlar.

Yapılan inceleme sonrasında doğru yeri ısıran sülükler, o alandaki kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki pis kanın dışarıya atılmasını sağlar. Bu esnada ortaya çıkan kanı emer ve depolar. O anda kendi vücutlarının ağırlığının 10 katı kadar kan emebilen sülükler, kendi ürettikleri salgıyı kişinin vücuduna vermektedir. Bu salgının bir kısmı kanın pıhtılaşmasını engeller. Ağrı kesici özelliği bulunduğu için kişide rahatlama sağlar.

Sülük Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Birçok hastalıktan kurtulmak amacı ile sülük tedavisi uygulanmaktadır. Sülüğün anti bakteriyel, yüksek tansiyon azaltıcı, iltihap azaltıcı, kas gevşetici ve sinir hücrelerini yenileyici etkisi vardır. Bu etkileri sayesinde hemoroid, varis, damar tıkanıklıkları, egzama, iskelet hastalıkları, sedef hastalığı gibi birçok sorun için kullanılmaktadır.

Sülük tedavisinin uygulanması konusunda çok dikkat edilmelidir. Bu nedenle işin ehli olan tıbbi hacamat kliniklerinden yardım alınabilir. Anemi yani kansızlık sorunu yaşayan kişilerde kesinlikle uygulanmamalı ya da kontrollü bir şekilde uygulanmalıdır. Ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin de sülük tedavisinden kaçınması gerekir.

Sülük tedavisinde kullanılan sülükler göz kapağı çevresi, ayak tabanı, avuç içi, çene altı, boyun, kasık ve koltuk altı gibi bölgeler dışında her alana uygulanabilir. İdeal bir sülük tedavisi için kişinin 2 – 3 saat aç olması istenir. Ayrıca bu tedaviden birkaç gün önce süt ve et gibi protein ürünlerinin alınmaması gerekir.

Vücuda koyulan sülükler, doğru yeri bulduklarında emme işlemine başlarlar. Bu esnada vücut kanlı bir şekilde gözükür. İşlem sonrasında da bu kanama devam edeceği için uygulama yapılan alan pamukla kapatılır. Kanın akması ise 24 saat sürebilmektedir.

önce sizlere sunum yapıp yaklaşık 2 ile 3 saat arasında bir teorik bilgi veriyoruz, Slaytlarımızın sonuna geldiğimizde , Sizlere dualarla hacamattan manevi yönden korunma yöntemleri anlatıyoruz.Daha sonrasında sizlerle birlikte uygulamalı eğitime geçiyoruz. Eğitimlerimiz kagıttan his derecesi bulma, Portakalla çizik atma gibi yöntemlerle sizleri hacamata ısındırıyoruz. Hacamat yaparken hassasiyet çok önemidir, deneyimli olmak gerekir. Hacamat kursumuzda portakalla ve limonla nasıl mikro çizikler atılacağını sizlere göstermekteyiz.

Genel Bilgi ;

Hacamat yapılması ve hakkında birkaç bilgi paylamak istiyorum.

Hacamatın Hayatımızdaki Önemi, vücüdun tüm hücreleri kana ihtiyac duyar, hastalıklarımızın çoğunu kan tahlili sonrasıda öğreniriz. Yani tüm hastalıklarımızın temeli aslında kandadır. Temiz kan vucudumuzu korur hücre yenilenmesini artırır, metabolizmayı hızlandırır.

Hücre; yapısı gereği temiz taze kana, oksijeni bol olan kana ihtiyac duyar. Derinin hemen altında bulunan, vucud tarafından kullanılmış ve artık oksijeni azalmış, içtiğimiz ilaçlarla birlikle ağır metallerin karıştığı bu tip kanları, Önce Hacamat kupalarımızla belli bir noktaya alıyoruz, belli bir noktada toplanan kanları jilet yardımı ile mikro çizikler atarak dışarı çıkmasını kolaylaştırıcı yollar açıyoruz ve sonrasında tekrar kupalarımızla vakumlayarak oksijen seviyesi azalmış, artık vücüd tarafından kullanıma ihtiyacı duymayan kanları vucuttan arındırıyoruz.

Hacamat esnasında çok fazla miktarda kan gelmesine ihtiyac yoktur. Genelde hastalarımız youtube kanallarından video izleyerek geliyorlar ve orada çok fazla kan geldiğini görüp endişeye kapılıyorlar. Aslında endişeye kapılacak bir durum yoktur. Hacamat esnasında mikro çizikler atılır, kesinlikle derin çizikler atılmaz. Hacamat kursumuzda uygulamalı eğitimlerimizle sizlere bunları öğreteceğiz.

Hacamat Kurs Sonrasında ;

Hacamat kurs umuzun bitiminde sizlere Hacamat Katılım Belgesi veriyoruz. Ve whatsapp kurs grubumuza sizleri ekliyorum. Devamında buradanda sorularınızı özenle cevaplıyorum.

Hacamat kurs merkezimize gelen hastaları tedavi ederken görmek isteyen kursiyerlerimizi çağırıp yerinde muayene ve hacamat yapma imkanı sunuyoruz.

Diğer sayfamda bulunan Access Bars uygulama eğitimimede katılabilirsiniz.

40 Hastalık hacamat kurs

Hacamat Kursu haricinde 40 hastalık videomuzla gelişmiş hacamat kursu ile ilgili detaylı hastalık videoları da bulunmaktadır. En sık karşılaşılan hastalıklarla ilgili detaylı videolarda bulunmaktadır.Ekstra ücrete tabi olan bu eğitimide talep edebilirsiniz. Uzman hacammeler için gereklidir.

Yorumlar (0)

Yorum yaz